|
|
|
Tisztelt Selmeczi Balázs!
2015. május 23-án megküldött bejelentés alapján érkezett megkeresésére tekintettel az alábbiakról tájékoztatjuk:
Magunk is teljességgel méltánylandónak gondoljuk azt a fogyasztói igényt, hogy egy adott szolgáltató mindegyik szolgáltatási területén azonos vagy legalább hasonló szolgáltatásokat biztosítson és azokat mindenütt azonos díjazásért lehessen igénybe venni. A UPC is erre az egységesítésre törekszik. Az elmúlt évek során felülvizsgáltuk az eltérő helyi hagyományokból és jellegzetességekből fakadó különbségeket, illetve nagy léptékű fejlesztésekkel igyekeztünk kiküszöbölni az egyes hálózatok különböző életkorából és műszaki fejlettségéből adódó eltéréseket. Ennek köszönhetően az elmúlt időszakban a csak kábeltelevíziós hálózattal ellátott területeken a szolgáltatásaink kínálata és az árazásuk is egységessé vált, ám egyes területeken a még mindig fennálló technológiai különbségek miatt a teljes egységesítés egyelőre nem volt megoldható.
Ahogy a kizárólag kábelhálózattal ellátott szolgáltatási területeinken is - bár már csekély mértékben - található még olyan település vagy településrész, ahol valamilyen okból kifolyólag nem volt megoldható a hálózat műszaki szempontú egységesítése, és ennek következtében a szolgáltatáskínálat azonossá tétele a többi területtel, úgy a monori központú 29-es távközlési körzetben sem megoldható ma még, hogy pontosan ugyanazokat a szolgáltatásokat nyújtsuk, ugyanolyan árakon, mint máshol.
Az ebben a körzetben alkalmazott távközlési technológia ugyanis alapvetően eltér az ország többi részén alkalmazott műszaki megoldásoktól. A monori körzetben a UPC párhuzamosan két hálózattal rendelkezik, egy telefonos (sodrott rézérpáras) és egy kábeltelevíziós (hibrid üvegszálas-koaxiális) infrastruktúrával, egymás mellett két hálózatot kellett tehát kiépíteni, majd folyamatosan üzemeltetni és karbantartani. Az összes többi szolgáltatási területen egyetlen egységes kábeltelevíziós hálózatot építettünk ki és tartunk fent. Ez a műszaki különbözőség alapvetően meghatározza az eltérő beruházási, üzemeltetési és karbantartási költségeket, az iparágra különösen jellemző, nagyobb méret révén elérhető megtakarítások lehetőségét (méretgazdaságosság), és még azt is, hogy pontosan milyen jellegű szolgáltatásokat tudunk biztosítani. A monori körzetben a kábelhálózat csak televíziós jeltovábbításra használható, míg az internet- és telefon-szolgáltatásokat csak a telefonhálózaton tudjuk biztosítani. Ennek megfelelően ADSL-internet és hagyományos kapcsolt vonali telefon szolgáltatás nyújtása áll módunkban, azonban a kábeles internet és kábeles digitális telefon szolgáltatás ebben a körzetben, a műszaki sajátosságok miatt sajnos nem biztosítható.
Ezek a különböző szolgáltatások teljesen eltérő hálózati struktúrán és eltérő működési elven alapulnak. A kábeles telefon például a világon mindenütt alapvetően kisebb költségvonzatú és ezért a felhasználók számára is olcsóbb technológiának számít, mint a hagyományos rézérpár-alapú kapcsolt vonali telefonszolgáltatás. Továbbá ugyancsak a műszaki sajátosságaiból adódó jellegzetessége a kábeltelefon-technológiának a saját hálózaton belüli hívásdíj-mentes használat lehetősége, szemben a hagyományos telefon-szolgáltatással. A két telefonszolgáltatás azonban nem is azonos értékű, tekintettel arra, hogy a kábeles telefon nem teljesen szünetmentes szolgáltatás, hiszen hiányzik belőle az elektromos távtáplálás, szemben a tradicionális távbeszélő szolgáltatással, amely az áramszolgáltatóktól függetlenül biztosít folyamatos, megbízható, vészhelyzetben is mindig rendelkezésre álló elérhetőséget és telefonálási lehetőséget. Hasonlóképpen, az ADSL internet maximálisan elérhető adatátviteli sebessége jelentősen függ a vonal hosszától (az alközpont és az előfizető lakásának távolságától), míg a kábeles internetet ez a tényező nem befolyásolja. Egy sor egyéb műszaki különbözőség is tetten érhető az eltérő technológiák által kínált lehetőségekben, nem beszélve az üzemeltetés és a karbantartás különbségeiről.
Az egyszerre többféle technológiát alkalmazó más távközlési szolgáltatóknál is megfigyelhető, hogy a fenti okok miatt eltérő árakon és gyakorta akár eltérő tartalommal, eltérő műszaki minőséggel tudják csak kínálni különböző szolgáltatásaikat. Mindezekre való tekintettel jelenleg sajnos nem megoldható, hogy a UPC minden egyes szolgáltatási területén pontosan azonos szolgáltatásokat nyújtson pontosan azonos árakon, de továbbra is arra törekszünk, hogy a lehetőségekhez képest országszerte minél inkább egységesüljenek szolgáltatásaink és áraink is, hiszen ez előfizetőinkkel közös érdekünk. A vonatkozó, elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvényben és az Általános Szerződési Feltételeinkben foglaltak alapján a hibát a szolgáltatónak a bejelentéstől számított 72 órán belül kell elhárítania.
Amennyiben a szolgáltató e kötelezettségének nem tesz eleget, akkor a 72 órán túli késedelmes időre kötbért köteles fizetni az előfizető részére. Fentiekre tekintettel társaságunk mindent megtesz annak érdekében, hogy a bejelentett hibát mielőbb megszüntesse, ezért a helyszínen történő hibabehatárolás és javítás elvégzésére a legtöbb esetben hétvégén is tudunk technikus kollégát küldeni ügyfeleinkhez. Tekintve, hogy erőforrásaink végesek, ezért alkalmanként előfordulhat, hogy ez nem lehetséges, azonban ez esetekben is igyekszünk a következő legkorábbi időpontban biztosítani a kiszállást. Amennyiben ez miatt a hiba bejelentésétől a hiba elhárításáig eltelt idő meghaladja a 72 órát, akkor természetesen az előfizetőinket megillető kötbér megfizetése iránt intézkedünk. A hibaelhárítás tekintetében a monori központú 29-es távközlési körzetben is a fentiek szerint járunk el.
Amennyiben a panaszos adatait elküldi társaságunk részére - annak érdekében, hogy be tudjuk azonosítani - akkor természetesen megvizsgáljuk az ügyet és megtesszük a szükséges intézkedéseket.
Minden további kérdésével kapcsolatban szívesen fogadjuk megkeresését a www.upc.hu/email oldalunkon vagy a 1221-es számon.
Tisztelettel: UPC Magyarország Kft.,
Kiemelt Ügyfélkapcsolati Csoportvezető
|